(+90) 532 695 0496 - SEVGİLİ ARKADAŞLAR ONLINE SINAVLARDA KOPYA TALEBİYLE BENİ ARAMAYINIZ! [email protected]
Efe 1530

Ben Kimim?

 

Ben Ali Efe Keleşoğlu, Matematik ve Geometri Öğretmeniyim.

Lise eğitimimi 1996 yılında Üsküdar Fen Lisesi’nde,
Üniversiteyi 2001 yılında İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümünde
Yüksek lisansımı ise 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünde tamamladım.

2001 yılından beri Matematik ve Geometri özel dersleri vermekteyim. Meslekteki 20. Yılımı doldurdum. Yaklaşık 25.000 saat özel ders tecrübem var. Bunun önemli bir fark yarattığını düşünüyorum. Şu ana kadar bire bir olarak çalıştığım ve çalışmakta olduğum öğrencilerimin sayısı 300 civarındadır.

Ortada gerçek referanslar bulunmadan sadece verilen beyanatla kendini tanıtmanın çok ikna edici olabileceğini düşünmüyorum. Bu anlamda benim en önemli referanslarım, sizinle yapacağım ilk dersim, aldığım eğitimim ve istediğiniz takdirde sizinle iletişime geçirebileceğim öğrencilerim ve onların velileridir.

Profesyonel hayatım dışında da, çeşitli ilgi alanlarım var elbette 🙂  Teknik Üniversite’deki öğrencilik yıllarımda ve takip eden yıllarda düzenli olarak tiyatroda oyunculuk yaptım. Kuruluşunun ikinci senesinden itibaren Seyyar Sahne tiyatro topluluğunda uzun yıllar oyunculuk ağırlıklı çalıştım. Şu sıralar toplulukla bağlarımızı koparmadan başka bir çekirdek bir ekiple sinema-kısa film işleri üzerine çalışmaktayız.

Çalışmalarda İzlediğim Yöntemlere ve Taahhütlerime Dair:  

 

Öğrencilerimin hepsini ayrı bireyler olarak ele alıp onların ihtiyaçlarına göre özel dersleri kurguluyorum. Standart akademik ihtiyaçların giderilmesi tüm özel derslerimin ortak-benzer yönü. Sonuç olarak müfredatta bulunan bir konunun belli kazanımları var bunlar hakkıyla verilmek zorunda. Bunların Öğrenciye öğretilebilmesi için kişiye özel bir akış geliştirebilmek birebir dersi anlamlı kılan temel olgudur. Bu anlamda karşıdaki bireyin öğrenme psikolojisini anlamak, kişisel tarihçesinden haberdar olmak ve ders esnasındaki anlık yönelimlerini takip edip, buna göre aksiyon almak ve ritim belirlemek kritik derecede önemlidir.

Ders esnasında destek alınacak dokümanların da ihtiyaca ve öğrencinin seviyesine göre belirlenmesi gereklidir. Keza ödev verilecek kaynaklar da bu kritere uygun olmalıdır. Bunlara dair önerileri ve ödevlerin takibini titizlikle yapmaktayım. Verdiğim çalışmalarla özenli bir şekilde ilgilenmeyen öğrencilerle çalışmayı tercih etmeyebiliyorum.

Benim ile yapacağınız çalışmada size sınavlarınızda belli bir net çıkartma garantisi veremem. Bu bağlamda size söylemlerinin güvenilirlikleri konusunda ciddi şüphelerim olan ‘Garantici hocalardan olduğumu söylemeyeceğim. Nihayetinde yürüteceğimiz süreç temel olarak sizin potansiyelinize ve niyetinize bağlı olacak. Bu esnada ben size rehberlik ediyor olacağım.  Size, benimle yapacağınız çalışma ile ilgili   “Ezbere” yapılan, “otomatik pilota bağlanmış” dersler ile karşılaşmayacağınızın teminatını verebilirim. Belli bir metodolojisi olan, fakat aynı zamanda da size uygun bir model ile şekillenen özenli çalışma süreçlerimiz olacak. Benim uzmanlığımdan olabildiğince faydalanmanız adına elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımın garantisini verebilirim.

Img 4931

Eğitimim

Lise
Üsküdar Fen Lisesi

Lisans
İTÜ Matematik Mühendisliği

Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Matematik Öğretmenliği