(+90) 532 695 0496 - SEVGİLİ ARKADAŞLAR ONLINE SINAVLARDA KOPYA TALEBİYLE BENİ ARAMAYINIZ! [email protected]
Dersler2

LGS Matematik

LGS

liselere giriş için TEOG sınavı yerine 2017-2018 yılından itibaren LGS sınav sistemi getirilmiştir.
Özellikle Matematik branşında soruların zorluk derecesi TEOG sınavına nazaran, LGS sınavında oldukça artmıştır.LGS matematiği için hazırlık süreci geçmiş sistem olan TEOG sürecinden daha farklı bir strateji ile planlanmak durumundadır. Zira 6-7-8. sınıflarda verilen mevcut MEB müfredatının 2018 Haziran’ında yapılan sınavda başarılı olmak adına gerekli olan kazanımları sağlamakta yetersiz kaldığı açık şekilde görülmüştür. Süreç içerisinde muhakeme becerilerini üst seviyeye çıkarmak adına seviye üstü (ama müfredat dışı olmayan) kaynaklar,sorular ve yaklaşım kullanılmalıdır. Buna uygun kaynakların yanı sıra , müfredatı kavramak adına standart soru bankaları da kullanılacaktır. Matematik branşı yeni sistem için en seçici branş olmuştur, gelecek sınavlar için de bu şekilde düzenleneceğini tahmin ediyorum.

Hazırlık dönemi boyunca Öğrencinin olabildiğince çok ve nitelikli soru ile karşılaşması önemlidir.Bu soruların çözümlerindeki “Neden?” “Nasıl?” gibi temel sorulara eksiksiz cevapların verilmesi Teog sisteminde yeterli gelirken Yeni sistemde bu sorgulamaların da daha fazlası gerekiyor. Bu sorgulamanın sistematiğini oturtmak için harcanacak mesai de eskisine göre daha fazla olacaktır.

2019-2020 LGS sınavına hazırlık için, eğer öğrencinin geçmiş yıllardan ciddi temel eksiklikleri yok ise, ağustos ayının 15 inden itibaren çalışmaların başlamasının uygun olacağını düşünüyorum.

LGS hazırlık Matematik özel derslerinin bir seansının yaklaşık süresi 90 dk olacaktır.